Opera i Filharmonia Podlaska

Uczestnicy projektu , pn. „Śladami przeszłości II – wycieczki edukacyjno – muzyczne”  który sfinansowano ze środków Fundacji PZU, dnia 17.11.2019 r.  mieli ogromną przyjemność uczestniczyć wyjeździe do Opery i Filharmonii Podlaskiej  w Białymstoku na musical „Upiór w Operze”.

„Upiór w Operze”, to musical wszech czasów, najdłużej grany spektakl w historii Broadwayu. Ponadczasowa historia miłości Upiora do ślicznej sopranistki Christine i niebywale emocjonalna muzyka Andrew Lloyda Webbera od lat zachwyca i wzrusza publiczność. Polska interpretacja wykracza daleko poza historię miłosną. Jest to sztuka z niezwykle aktualnym przesłaniem dotyczącym problemu konfrontacji z „innym”, naszej tolerancji i podświadomych lęków. Tytułowy bohater, odrzucony przez społeczeństwo na skutek swych fizycznych ułomności, symbolizuje wszystkich wykluczonych. I właśnie w tym tkwi sukces opowieści o Upiorze – porywa, wzrusza i daje do myślenia. Efekty specjalne, sceniczna iluzja, zapewnia dodatkowe wrażenia, które na długo zostaną w naszej pamięci.

„sfinansowano ze środków Fundacji PZU”/”Partner Fundacja PZU”